Otabek Umarov va Shahnoza Mirziyoyeva delegatsiya bilan Xitoy Xalq Respublikasiga tashrif buyurdilar.
Xarbinda bo‘lib o‘tayotgan Qishki Osiyo o‘yinlari doirasida Osiyo Olimpiya kengashi vise-prezidenti, O‘zbekiston MOQ raisining birinchi o‘rinbosari Otabek Umarov, Milliy Paralimpiya qo‘mitasi raisining birinchi o‘rinbosari va O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi Ijtimoiy himoya milliy agentligi direktorining birinchi o‘rinbosari Shahnoza Mirziyoyeva Xitoy Xalq Respublikasi raisi Si Szinpin va uning rafiqasi bilan uchrashdi.
Si Szinpin Otabek Umarov va Shahnoza Mirziyoyevani kutib oldi, 7men.uz
Suhbat chog‘ida tomonlar O‘zbekiston va Xitoy o‘rtasidagi do‘stona munosabatlar mustahkamlanib borayotganini ta’kidladilar. Shuningdek, janob Szinpin Xarbinda O‘zbekiston delegatsiyasi rahbariyatini qabul qilishdan mamnunligini bildirib, bo‘lajak o‘yinlarda sportchilarimizga omad tiladi.
Qishki Osiyo o‘yinlari 7-14 fevral kunlari Xitoyning Xarbin shahrida bo‘lib o‘tadi. O‘zbekiston sharafini 6 ta sport turi bo‘yicha 24 nafar sportchi himoya qilmoqda.

Отабек Умаров и Шахноза Мирзиёева прибыли с делегацией в Китайскую Народную Республику.
В рамках зимних Азиатских игр в Харбине вице-президент Олимпийского совета Азии, первый заместитель председателя НОК Узбекистана Отабек Умаров, первый заместитель председателя Национального Паралимпийского комитета и первый заместитель директора Национального агентства социальной защиты при Президенте Республики Узбекистан Шахноза Мирзиёева встретились с Председателем Китайской Народной Республики Си Цзиньпином и его супругой.
Си Цзиньпин принял Отабека Умарова и Шахнозу Мирзиёеву, 7men.uz
Во время беседы стороны отметили укрепление дружественных отношений между Узбекистаном и Китаем. Также, г-н Цзиньпин выразил, что рад принимать руководство делегации Узбекистана в Харбине и пожелал удачи нашим спортсменам на предстоящих Играх.
Зимние Азиатские игры проходят в китайском Харбине с 7 по 14 февраля. Узбекистан представляют 24 спортсмена, выступающие в шести видах спорта.